top of page

לקסום צמחים לחליטות בהתאמה אישית

סדנת חליטות התה היא סדנא מיוחדת במינה. פתאום אנו מבינים שלכל צמח יש ניראות שונה ותכונות מרפא אחרות ושאפשר להשתמש בצמחים לעזרנו. ריכזתי לכם מספר צמחים הטובים לחליטות והנה הם כאן לפניכם. כמובן שיש עוד שפע צמחים ושעל כל אחד מהצמחים אפשר לכתוב הרבה יותר. בתקווה שתיצרו חליטות שיתמכו בכם וזכרו - התערובות האלה טובות לשתייה במים חמים, אפשר גם למצות במים חמים ואז לקרר אותה ושתהיה חליטת קיץ מרעננת, אפשר לשים את שקיק התה באמבטיה ולתת לעור לספוג את כל הטוב הזה, אפשר גם להקטיר את הצמחים ולהנות מהעשן הסמיך, המטהר שלהם. והכי כיף? לשתות את זה ביחד.
תמצית מידע על כל צמח


גרניום לימוני - עלים

צמח עדין הממלא מבפנים את תחושת החיות, טוב לחיבור עם העוצמה הנשית, עוזר לחדש תאים ומעכב את הזדקנות העור.


שיבולת שועל - גבעולים

צמח מתקתק המחזק את מערכת העצבים שנחלשה כתוצאה ממחלה ארוכה, מתח וחרדה. מחזק כללי של הגוף. עוזר במצבים של אי שקט, עודף מחשבות וחוסר יכולת לישון. תומך בגמילה מהתמכרויות ומעולה לנשים לאחר לידה.


סרפד - עלים

סופר פוד שנקרא גם 'הזהב הירוק'. מחזק את כלל מערכות הגוף, את המערכת החיסונית, את העצמות ואת הדם. עוזר למערכת העיכול. תומך לאלרגיות. מחזק את הגוף במצבי אנמיה. מלא מינרלים וויטמינים, טוב לנשים בכל הגילאים וכמובן גם לגברים.


זוטה לבנה - עלים

צמח פותח טוב לריריות הגוף ולמערכת הנשימה. מרגיע, מרומם עדין, עוזר למתח וחרדה המתבטאים בעיכול ובנשימה. טוב לכאבי בטן, לריח לא נעים מהפה וגם לכאבי ראש. שימו לב - לקחת מעט ממנו כי יותר מדי עושה כאב ראש.

לא! לנשים בהריון.


נענע חריפה/ חבק מדברי/מנטה - עלים

צמח מאוורר ומרחיב נשימה. עוזר בתהליכי עיכול. טוב לריפוי כאבי ראש ומיגרנות. טוב לריח רע מהפה. עוזר לבחילות וצרבות.


לבנדר - פרחים ועלים

מקור שמו מלטינית - Lavare לנקות, מומלץ לשים אותו באמבטיה. צמח בעל זיקה למערכת העור, מנקה, מטהר ומרגיע את מערכת העצבים והלב. בעל ריח מיוחד ונעים לנשימה.


קמומיל - בבונג - פרחים

צמח עדין ונעים המתאים לכל הגילאים, גם לתינוקות ולאנשים מבוגרים. טוב להרגעת כאבי בטן, מרגיע ומאפשר שינה מתוקה. טוב לשטיפת עיניים מודלקות, טוב לכאבי גרון, דלקות חניכיים ולכאבי מחזור.


קלנדולה - ציפורן חתול - פרחים

צמח המתאים לחיזוק וניקוי הכבד וכיס המרה. עוזר לטיפול בכיבי קיבה, מעי רגיז, קרוהן וקוליטיס. טוב לנשים במצבים של התכווצויות, פיזיות ונפשיות, כאבי וסת, בעיות פוריות, מחזור לא סדיר ותסמיני גיל המעבר.


ורדים - עלי כותרת

צמח מרפא ללב הרגשי. אפילו רק בהרחה. מחזק רגשות של אהבה ומגביר חיוביות וחום. מחזק אהבה עצמית וערך עצמי. עוזר למצבי דיכאון. נוגד דלקות, נוגד חמצון, עוזר בלכידת רדיקלים חופשיים, מסייע להיפטר מהשפעות של מתח. בעל טעם מאד חזק ותדר גבוה במיוחד.


מליסה - עלים

צמח מרגיע ללב ולראש, מעורר שמחה ועוזר לדאגות טורדניות ומלנכוליה. אנטי דיכאוני ואנטי ויראלי. מתאים לבעיות עיכול הנובעות ממתח. מפיג מתחים, חרדות ונדודי שינה. אחד הצמחים האהובים ביותר על הדבורים.


עוזרר - פרחים ועלים

שיח בר מקומי. מאז ימי קדם מהווה סמל לתקווה ואושר. מרפא מחלות לב הן פיזיות והן נפשיות. עוזר להרגיע ולהשקיט לב סוער. מאפשר זרימת גם ביתר חופשיות.


מרווה משולשת (בר) - מרווה רפואית (גידול) - עלים

תומך בתקופות של חולשה פיזית ונפשית ובנטייה לדיכאון, מלנכוליות ומחשבות טורדניות. טוב לבעיות שינה, מתח וחוסר שקט. טוב לנשים במצבים של כאבי וסת, גלי חום ותופעות גיל המעבר. משפר עיכול, מפחית הזעה, מייבש, טוב לדלקות חניכיים, פצעים בפה ודלקות גרון. מנקה ומטהר - צמח חזק ועוצמתי.


לואיזה - עלים

צמח שעושה טוב על הלב והנשמה, בעל טעם לימוני עמוק. מרגיע, מרפא ומרפה לנפש.


אזוב - עלים

האזוב מוכר בשמו הערבי - זעתר, צמח הגדל בר באדמה של כאן. בעל סגולות מרפא רבות וחשובות - מחסן את הגוף, עוזר לכאבי ראש, מחדד את הזיכרון, משפר את מערכת העיכול ואת יכולת הספיגה של מזון, עוזר לזיהומים, דלקות וליחה במערכת הנשימה, מעורר ועוזר להתניע את הבוקר וגם בעל יכולת לעורר את כוח הגברא.


עכשיו, כל מה שנותר זה לצאת ללקט את הצמחים (בבר, בגינה או בחנות), לייבש אם זה לוקט טרי ולהכין חליטות לפי הצורך האישי.מוגש באהבה, אפרתי3 צפיות

Comments


bottom of page