top of page

שלום ותודה שמסקרן אותך לקרוא כמה מלים אודותיי, שמחה מאד לחלוק איתך טעימות מהעולמות שלי

אפרת שקד

במהלך 8 השנים האחרונות אני לומדת ליקוט צמחי בר למרפא ולמאכל,
>> מדריכת ליקוט מוסמכת - משנת 2020 מנחה קורסי 'שער לעולם הצמחים' (4, 8 ו-12 מפגשים)

>> מנחה סדנאות חד פעמיות של ליקוט (סיורים בטבע ובגינות מיוחדות), רוקחות (שמנים, משחות, ליקרים, סירופים ושיקויים), מאכל (בישולים, תבלינים, תערובות צמחים לשתיה ולמאכל) ועוד שפע סדנאות מיוחדות
>> מנחה גם מפגשים בטבע בשם 'צמחים ואנשים'* - שבה אני מודיעה בקבוצת ווטסאפ איפה ומתי יש סיור ואפשר פשוט להצטרף. סיורי צמחים בחוויה אנושית, חופשית ונעימה ובמקומות מאד מיוחדים.
(*להצטרפות לקבוצת ווטסאפ שקטה בה אני מעדכנת כשיש סיור או מפגש, לחצו כאן)
 

מפתחת ומייצרת סדרת מוצרים עם מגע אישי מצמחים ומחומרים טבעיים
כריות לבנדר מרגיעות, כריות חימום
מקלות מרווה מיוחדים,
תערובות צמחים לאמבטיה, לשתייה בתה ולהקטרה
בשמים, סרומים, שמני מסאז' בניחוחות נעימים ובאיכות גבוהה
כל מה שאני מכינה, אני גם מלמדת בקורסים איך להכין

לצד ובמקביל לעבודה עם צמחים ואנשים, עוסקת בליווי אישי של אנשים להגשמה ולצמיחה, בקצב ובדרך המותאמת לכל איש ואישה באשר הם. מלווה נשים בשלבים מהותיים בחייהן – מעוררת בהן את העוצמה הפנימית, את חידוד ובהירות הראייה ואת האפשרות לבחור את הדרך המיטיבה שנובעת מבפנים ולהתמיד וללכת בה.

משלבת את עולם החומר והרוח – הישן והחדש – האנשים והטבע – הפראי והמסודר - המזרח והמערב 
רפואה שמאנית, שירה ונגינה בתוף ובגיטרה

 

 

 

עוד קצת מההיסטוריה האישית שלי


יש לי מחסן תחפושות שמתקיים כבר 9 שנים ונפתח למשך חודש לפני פורים

בעלת תואר בעיצוב תעשייתי, בוגרת המכון הטכנולוגי חולון
בוגרת לימודי צילום באוניברסיטת אלהבד, הודו, תחת מלגת לימודים מה-ICCR. 
במשך מספר שנים עבדתי בהקמת המרכז הישראלי לעיצוב, חולון (כיום מוזיאון העיצוב) ושימשתי כהוגה ומפתחת של אתר גדול, מנהלת תוכן, מפיקת כנסים, תערוכות ומפגשים.

במהלך שנותיי כעצמאית, חקרתי לעומק תחום מרתק של צעצועים בעבודת יד בהודו בהשראתו פיתחתי מגוון רחב של סדנאות ותחום למידה שנקרא "NamasToy" – ללמידה דרך יצירת צעצועים מחומרים אקולוגיים שונים ועם אתגרים המפתחים מיומנויות לימוד ומיומנויות חיים. 
Namastoy - התפתח והגיע למשרד החינוך ולאקדמיות לעיצוב, לקבוצות מורים, גננות ואנשי חינוך אשר למדו את התחום והמשיכו לקיים אותו בגני ילדים, בתי ספר ובמרחבי למידה שונים. ואף הוכרתי כמומחית בתחום זה.

תערוכות יחיד בנושאי סביבה שונים הוצגו בורנאסי, הודו, בגלריית החווה בחולון (תחת מוזיאון העיצוב), במכון ויצמן רחובות, ספריית בית אריאלה תל אביב, בגלריית ארטורה בעמק חפר ובעוד מספר מקומות.

רקדנית לשעבר ותמיד שמחה לרקוד.

שם משפחתי שקד, אך נראה שאני שייכת למשפחת המורכבים... זוהי משפחה מאד אהובה של צמחים (ושל אנשים) שמורכבים מהרבה פרחים קטנים המרכיבים פרח שלם ויפהפה. הרבה צמחים עם פרחים שאנחנו מכירים ואוהבים שייכים למשפחה הזו - סביון, חרצית, חמניה וגם ארטישוק, גדילן ועוד המון סוגים ומינים... בעיניי, באיזשהו מקום, כולנו, בני האדם, שייכים למשפחה הזו...


בשנים האחרונות

עברתי מסע מרתק של התפתחות ושינוי תוך למידה והתאהבות עמוקה בחיים ובעולם הצומח ולאט לאט כמוהם אני צומחת בדרך שמלמדת אותי סבלנות, התנסות, חקירה והנאה. החיבור לצומח בשבילי זה חיבור לאדמה ולמקור חיים חזק ופועם.

אני לומדת בעזרת סקרנות והתנסות ומעמיקה ידיעה דרך החושים - הריחות, המראות, התחושות והידיים שנוגעות, עושות ויוצרות. 

WhatsApp%20Image%202020-10-14%20at%2018.

כמה מלים על הדרך בה אני הולכת

​שמי אפרת, חלקכם מכירים אותי בשמות נוספים כמו פיפי או פוג'ה. הדרך שלי היא דרך של גילוי, ניסוי ולמידה מתוך סקרנות ואהבה לחיים. בתור מורה, מלווה ומנחה יש בי את ההבנה שמי שמתנסה, לומד ומתפתח, באיזה תחום שייבחר. 

את כל הסדנאות והתכנים שאני מנחה ומפתחת אני בונה עם החוויה החושית האישית – להתנסות, להרגיש ולגעת זו דרך מופלאה ללמוד ולהפנים ידע אותנטי שנכנס לחיים. 
אישית, אני אוהבת לאסוף לארגז הכלים של חיי מגוון שופע של יכולות – ועדיין יש אינסוף דברים מעניינים שהייתי רוצה להספיק ללמוד. תמיד...
החיים, הטבע, תרבויות, חילופי עונות, אנשים, בתים, מאכלים, טקסים, ילדים, חיות, צמחים, ילידים, מוסיקה, ספרות, אמנות, ריקוד, צבעים וחפצים – כל אלה ממלאים את החיים בהשראה וחוכמה.
השראה מגיעה דרך הגוף והחושים (ללכת ברגל, לעצור, להסתכל, להריח, לטעום, להקשיב, לנשום). השראה זה כוח. ממנה יכולה להיפתח חוויה עשירה של רעיונות, יצירה ועשייה, פיתוח ארגז כלים ואפילו יכולת השפעה.

כשאני הולכת על האדמה בלב פתוח ועיניים רואות, ברגישות, בנעימות ובתשומת לב, אני חווה הידהוד של שלום ואהבה לכל בני החיים וכל מה שסובב אותנו. 

כל הפרויקטים שאני יוזמת או משתתפת בהם – אקולוגיים ובעלי חשיבה סביבתית וחברתית. למען מי שאנחנו היום, למען הילדים ולמען הדורות באים.

מבחינתי, כל דבר שיכול לעורר השראה ולחבר את האדם לטבע ולטבעו הפראי, הוא מקום שכדאי לשהות בו.

בהנחיית מפגש רוקחות, אפרת מחזיקה צנצנת זכוכית מלאת צמחים ושמן. מסתכלת הצידה בחיוך גדול

בימים אלה

-מפתחת ומנחה סדנאות רוקחות ויצירה – עם דגש רב על הנאה, אקולוגיה, גיבוש וחיבורים.
-מפתחת סדנאות בהתאמה אישית – לארועים מיוחדים ולאנשים שרוצים ללמוד בדרך הטבע.
-יזמית ומבצעת של 'הבית שהתחפש', חנות תחפושות יד שניה הפתוחה באביב למשך חודש בשנה
-מנחה ומדריכה טיולי יער וסיורי ליקוט / מעגלי שירה / מעגלי ברכות וקלפים / מקלחות פרחים
-בעלת מוצרי – כריות צמחים : כריות לבנדר / חימום / צמחים בהתאמה אישית

משלבת עולמות, מחברת בין אנשים לעצמם ולסביבתם ושותלת בכל יום מחדש 'זרעים של אהבה'.

המלצות

המלצות

אלינה מירקין

"יצאתי עם אפרתי לסיור רגלי בעקבות צמחים באזור, נהניתי מידע מרתק שלא ידעתי קודם ויותר מזה זכיתי לנקודת המבט של אפרתי בכל הקשור לעולם הצמחים, עולם הרווי ריפוי, יופי וחוכמה הישר מהטבע. ממליצה בחום לבוא ללמוד מאפרתי, מקצועית, נדיבה ובעלת קסם כובש."

טל ארנון- דוקטורנטית לפסיכולוגיה טרנספורמלית 

"ממליצה בחום על אפרת שקד, בעלת ידע נרחב בתחום הצמחים והשמאניזם. אפרת העבירה סדנה מעולה בכנס רפאנא על צמחים. אישית יצא לי לעבוד עם אפרת בכמה קורסים והיא מחוברת ברמה גבוהה ביותר לאדמה, לספיריט וללב. מלמדת בגובה העיניים עם הרבה סבלנות וידע שמאני עתיק. ללמוד עם אפרת זו חוויה בלתי נשכחת."

דניאל בר פוירנשטיין

"אחלה זמן. אחלה אחלה זמן. להתיידד שוב עם הטבע. על כל מתנותיו. אחלה אחלה זמן. ואחלה מורה. מומלצת בחום ובאהבה"

זהר גאון

"אפרת, כוהנת הצמחים והאדמה מוציאה קורס. זה מדהים לראות אותה מדברת על צמחים, זה כאילו היא מדברת על בני המשפחה הקרובים והאהובים שלה. והם נענים לה בכזאת אהבה."

רוני ניסימוב

"היה לי העונג להיעזר בה מספר פעמים בטיפול ברפואת צמחים. היא יסודית, מקצוענית, מדברת עם הצמחים ואת הצמחים ומבינה אותם לעומקם. יודעת לחבר ביניהם לבין בני האדם באופן מיוחד במינו, הרבה מעבר לידע של עובדות. נדמה לי שקוראים לזה שמאנית של צמחים. Medicine woman. ממליץ בחום רב ללמוד ממנה את הסודות של מה שהיא יודעת להעביר."

bottom of page