top of page
ציור של סהר אחרי עיבוד1.png
IMG_7605.JPG

קורס הצעצוענים עם אפרת שקד

NamasToy

מתוך מסע ומחקר בהודו נולד אוסף מרתק של צעצועים ייחודיים בעבודת יד עם שפע סיפורים ותיעודים שגורמים מיד  להתאהב ולרצות להשאר ילדים.
האוסף, וגם חלק מפרטיו עומד כיום למכירה ויוצג בגלריית "ארטורה" בקמפוס רופין בתאריכים 28.5-4.6.21
באוגוסט ייפתח קורס מקורי וייחודי לבניית צעצועים כדרך ללמידת יזמות לילדים ולנוער וגם לילדים והורים

DSC_1042.JPG

הצעצועים יוצרים גשר - ילדים, מבוגרים, בנות, בנים, בכל השפות ומכל המקומות - כולם משחקים.

מתוך עבודתי עם ילדים רבים, הרגשתי שטוב שהילדים מהעולם המערבי יכירו את הצעצועים מהמזרח וחיפשתי את הדרך - איך להפוך את הצעצועים הפשוטים לאטרקטיביים. מהר מאד הבנתי שהצעצועים מעצם היותם כה פשוטים, חכמים ואותנטיים, הדרך להתחבר אליהם, היא קודם להכיר מקרוב - לגעת, להרגיש ולשחק. 
עוד יותר מקרב אם בהשראת הצעצועים האלה, נלמד להכין צעצוע, בעיניי, זו הדרך הטובה ביותר ללמוד וליצור קירבה בינו ובין עצמינו דרך החפץ.
כך, למעשה, נולד - Namastoy, 
משחק מלים בין נמסטה (מילת השלום ההודית) ו-טוי (צעצוע). 

סגלגל.png

מה הרעיון?


כשיצאתי למסע לימודי צילום בהודו, הסתובבתי עם מצלמה ולא הפסקתי לתעד ולהתפעל, פשוט התאהבתי בחוכמת החיים הפשוטה והעמוקה שנובעת מתוך חיים שאולי אין לאנשים שפע חומרי כמו במערב אך יש חיוך גדול, סקרנות, אינסוף יצירתיות ויכולת המצאה ואילתור.את המסע הקדשתי לחקירה של כמה תחומים - אחד עיקרי ומיוחד במינו, הוא עולם הצעצועים ההודיים המבטאים זמן ומקום, חוכמה וקסם, צבעוניות ואסתטיקה. תוך כדי המסע ראיתי כיצד צעצועים בעבודת יד, אפילו בהודו שהיא מקור למלאכות יד אותנטיות, הם עולם ההולך ונהיה נדיר וטוב שנלמד אותו לפני שיעלם.

ABOUT
DSC_1133.JPG
תה.png

גילגולו של רעיון...

DSC_2657.JPG
פרחים.png

תערוכת נמסטוי 

התערוכה הוצגה לראשונה בגלריית "החווה" בחולון. לאחר מכן פותחה עוד והוצגה למשך חודשיים במכון ויצמן ברחובות, חלקים ממנה הוצגו בגלריות בתל אביב, ברמת גן וביפו. 
הסדנאות התפתחו ולמעשה פריטי התערוכה הפכו בסיס לקו שלם של סדנאות אינטראקטיביות וכיפיות שיש בהן למידה, משחק וגם תוצר. 

DSC_0455.JPG

גלריית תמונות 

תערוכת נמסטוי בגלריית החווה1
תערוכת נמסטוי בגלריית החווה1

press to zoom
תערוכת נמסטוי בגלריית החווה2
תערוכת נמסטוי בגלריית החווה2

press to zoom
צעצועים משמיעי קול
צעצועים משמיעי קול

press to zoom
תערוכת נמסטוי בגלריית החווה1
תערוכת נמסטוי בגלריית החווה1

press to zoom
1/18

סדנאות קרובות

בתאריכים 28-29.5 יתקיימו 3 סוגי סדנאות במסגרת שבוע הודו בגלריית "ארטורה"

סדנת היכרות עם הצעצועים ההודים - נחווה, נשחק וגם נכין צעצועים בעצמינו.  הסדנא מתאימה לילדים בכל הגילאים, גם מבוגרים. סדנת קסם המנדלה - נכיר את המנדלות סביבנו ונלמד דרכים להכין אותן - מחומרים טבעיים, צבעים וגם מנדלות בעולם החדש. סדנת הסוד שבתבליני הצ'אי - נכיר את כל אחד מהתבלינים המרכיבים את הצ'אי, נלמד את סודות המרפא שבהם על כוס צ'אי גאראם.

בתחילת אוגוסט תיפתח סדנת צעצועים און-ליין!

הסדנא מתאימה לילדים החל מגיל 10 ולנוער. וכן, מומלצת מאד להורים וילדים ביחד כסדנא מחברת ומגבשת. הסדנא תכלול 8 מפגשים עם רעיונות ל-8 צעצועים, תהיה רשימת חומרים להשיג עם דגש ותשומת לב לפוטנציאל שבחומרים שמפתח כלים פרקטיים ליזמים צעירים. 

סדנאות נוספות 

יש שפע של סדנאות אקולוגיות וטבעיות שניתן להזמין 
לרשימת הסדנאות באתר, אפשר ללחוץ כאן

נעים להכיר

2156dee7-a0d7-49df-8411-e6d5845d23b4.jpg

שמי אפרת, בעלת תואר בעיצוב תעשייתי מ-HIT, חולון ובעלת תעודה בצילום מאונ' אלהבד בהודו תחת מלגת לימודים מה-ICCR. הייתי חלק בצוות ההקמה ואחראית תוכן של המרכז הישראלי לעיצוב בחולון. במשך שנים אני מפתחת ומנחה קורסים וסדנאות המחברים חומר ורוח עם זיקה לסביבה. מפתחת מוצרים אקולוגיים, הולכת בדרכי רפואת האדמה.

מזה שנים ארוכות שאני חיה ונושמת תחומי אקולוגיה ועיצוב שונים המשתלבים יחד, הן כאמנית ויוצרת, הן כאשת תוכן החוקרת, מפתחת ומנגישה תוכן, הן כמתעדת יוצרים אחרים בארץ ובעולם והן כתלמידה ומורה הלומדת ומלמדת.
מילדות אני חיה, מבקרת ומטיילת בארץ וברחבי העולם. בודקת צורות חיים, מגורים, מאכלים, צמחים, חפצים, רפואות, טקסים ותרבויות בסקרנות של ילדה. 
במסעותיי, נעתי בין יבשות שונות מהמזרח למערב, מסעות מרתקים בעקבות הלב, האמנות, הילדים, הילידים - בתוך הטיולים שילבתי מחקרים מרתקים - צעצועים בעבודת יד // מים ונהר הגנגה בהודו // השוני והדמיון בין תרבויות // טקסים עתיקים ומסורות.

כיום, מדריכת ליקוט, מורה לתלמידים ומוציאה קורסים ארוכים ללמידה מעמיקה ולפתיחת "שער לעולם הצמחים".
 

אשמח להיות בקשר וגם לענות על שאלות ומשאלות.
בברכת נמסטוי,
אפרת פוג'ה שקד

שקד.png
bottom of page