ב-29-30.9.21 (נדחה מסוף אוגוסט) מפגש יומיים בכנרת להכנת סירופ חרובים

עודכן: 24 באוג׳ 2021

במפגש החרובים הקודם שקיימנו, לילך מוצפי ואני, לפני שנה בדיוק, ביקשנו מכל המשתתפים להביא חרובים מעצים הקרובים לאיזור מחייתם. כך זכינו לראות שפע גדול של זני חרובים שהמשותף להם ברור - כולם חרובים אך גם בעין בלתי מזויינת נראה כמה שונים הם אחד מהשני. חלקם מסולסלים, חלקם רזים, חלקם מיושרים, חלקם עבים, חלקם חומים, חלקם סגלגלים, קטנים או גדולים, בשרניים, מלאי דבש או יבשים. גם בליקוט חרובים, יש חשיבות למה שליקטנו. אין ספק, חרובים צריך לדעת לבחור.

כשהם בשיא הבשלות והמתיקות שלהם, זה הזמן להכין מהם רוּבּ (סירופ/דבש חרובים), אבל איכות ומתיקות הרוּבּ - והכמות שתצא - לא תמיד יוצאת אותו דבר....

הכנת רוּבּ היא תהליך ארוך שבו צריך לשבור את החרובים לחתיכות, להשרות אותם למשך כמה שעות, ואז לסנן ולצמצם את מי ההשריה במשך שעות על האש... זה לוקח זמן והתוצר הסופי, כאמור, תלוי בזן החרובים שאיתו התחלנו.

חרובים דקים ויבשושיים לא יכילו הרבה סוכר, וגם אם תשרו כמה שקי חרובים עלולה להישאר בסוף כמות ממש קטנה של רוּבּ.

חרובים עסיסיים, לעומת זאת, כאלה שיש להם נפח וגם זולג מהם סירופ כשפותחים אותם - הם החרובים שיהפכו את הדבש חרובים שלנו לתענוג!


אנחנו מזמינות אתכם לסדנת החרובים שלנו שתתקיים בשבוע הבא, כדי ללמוד את כל הטיפים, הטריקים והטכניקות להכנת רוּבּ חרובים מושלם בשיטות מסורתיות 😄💚🍯

הסדנה תתקיים ב 29-30 לחודש ספטמבר, כולל לילה בכנרת 🌊

בהנחיה משותפת שלי יחד עם לקטית העל - לילך מוצפי.

העלות היא רק 320 ש״ח כולל ארוחות וצנצנת רוּבּ לקחת הבית ממה שנכין יחד, ויש גם הנחה לזוגות 🌸

ההרשמה והפרטים המלאים - בלינק המצורף.

https://www.efratshaked.com/boardingpage-carob2021-efratlilach

נשמח לראותכם בחוויה הזאת יחד איתנו, אפרת ולילך.13 צפיות